Vyko informatinio mąstymo konkursas BEBRAS

bebrasLapkričio mėn. 4–15 dienomis vyko informatinio mąstymo konkursas „Bebras“. „Bebro“ konkurso tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų platesniu kontekstu – konceptais, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų metodus. Žaismingi, suprantamai formuluojami uždaviniai apima visas fundamentalias informatikos sritis, parodo jų svarbą ir dermę su kitais mokslais.Tai nelengva, nes, populiariai pateikiant mokslo problemas ir uždavinius, visada slypi pavojus pernelyg supaprastinti esminius klausimus, netgi juos iškreipti. Dėl šios priežasties, kuriant uždavinius, pasitelkiama daug informatikos mokslininkų ir praktikų, uždaviniai daug kartų aptariami, nagrinėjami.

„Bebras“ kartu yra ir būdas mokyti(s) informatikos neformaliai: mokiniai, spręsdami įdomius informatikos uždavinius, susipažįsta su informatikos sąvokomis, pagilina jų sampratą, išsiugdo gebėjimą taikyti jas praktiškai, uždavinių sprendimą aptaria su bendraamžiais ir mokytojais. Didelė dalis uždavinių yra iš algoritmų ir programavimo srities. Juos perpratus, skatinama mokytis praktinio programavimo.

Šis konkursas jau tapęs tarptautiniu konkursu, kuris vis labiau populiarėja tarp visų mokinių amžiaus grupių  įvairiose šalyse. Konkursas vyksta daugiau kaip 60 pasaulio šalių. „Bebro“ uždavinius rengia šiame konkurse dalyvaujančių šalių atstovai.

Šiais metais iš viso konkurse dalyvavo 43555 dalyviai.

Šiame konkurse dalyvavo mūsų mokyklos įvairių klasių mokiniai. Džiaugiamės jų pasiektais rezultatais:

1 klasė:

Mintė Buivydaitė (1 vieta savivaldybėje, 3 vieta šalyje).
Ignas Paukštė (1 vieta savivaldybėje, 3 vieta šalyje).
Viltė Vegytė (4 vieta savivaldybėje, 32 vieta šalyje)
Augustas Vitkevičius (14 vieta savivaldybėje, 83 vieta šalyje)
Urtė Norvaišaitė (16 vieta savivaldybėje, 109 vieta šalyje)
Eimantas Totoris (17 vieta savivaldybėje, 121 vieta šalyje)
Jurgis Janušas (26 vieta savivaldybėje, 155 vieta šalyje)
Mėja Ostrouch (31 vieta savivaldybėje, 183 vieta šalyje)
Vainius Dūda (43 vieta savivaldybėje, 251 vieta šalyje)
Saulė Valiukonytė (43 vieta savivaldybėje, 251 vieta šalyje)

4 klasė – Matas Akstinas (38 vieta savivaldybėje, 119 vieta šalyje).

5 klasė:

Kamilė Daubarytė (21 vieta savivaldybėje, 54 vieta šalyje).
Atėnė Čepukėnaitė (48 vieta savivaldybėje, 110 vieta šalyje).

6 klasė:

Liepa Burneikaitė (13 vieta savivaldybėje, 23 vieta šalyje).
Artūras Galiauskas (24 vieta savivaldybėje, 67 vieta šalyje).
Urtė Katinaitė (42 vieta savivaldybėje, 120 vieta šalyje).

7 klasė – Dominykas Vaškas (43 vieta savivaldybėje, 94 vieta šalyje).
10 klasė – Titas Stankevičius (27 vieta savivaldybėje, 56 vieta šalyje).
11 klasė – Nora Navardauskaitė (12 vieta savivaldybėje, 33 vieta šalyje).

1–14 vietas užėmusius mokinius organizatoriai pakvietė į Bebro konkurso šventę, kuri vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Informacinių technologijų vyresnioji mokytoja
Roma Urbonienė