Erasmus+ KA1 projektas „Komunikacinių ir profesinių kompetencijų tobulinimas“ (Development of communicative and professional competences)

2018 rugpjūčio 25 d.

Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos mokytojų grupė dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ KA1 projekte „Komunikacinių ir profesinių  kompetencijų tobulinimas“ (Development of communicative and professional competences). Projektas susideda iš dviejų etapų: I etapas – „Kompiuterinių įgūdžių gilinimas – technologinių įrankių panaudojimas“ (Empowerment of ICT skills – Making Use of Technology Tools) ir  II etapas – „Anglų kalbos įgūdžių tobulinimas“ (Improving English Language Skills).

2018 spalio 15 d.

thumbnail (2)Erasmus+ KA1 projekto „Komunikacinių ir profesinių kompetencijų tobulinimas“ (Development of communicative and professional competences) I etapo kursai „Kompiuterinių įgūdžių gilinimas – technologinių įrankių panaudojimas“ (Empowerment of ICT skills – Making Use of Technology Tools) vyko 2018 spalio 1 – 6d. Maltoje. Į Maltą vykę mokytojai kartu su kitų šalių atstovais mokėsi kurti asmeninį tinklapį, stebėjo, kaip blogʼą galima panaudoti mokymo/mokymosi tikslams, kūrė įvairias internetines užduotis, mokėsi vaizdo klipų redagavimo ir titravimo, kurį galima panaudoti ir pamokose siekiant paįvairinti ugdymo procesą. Bene aktualiausias šiuolaikiniam mokytojui iššūkis – sudominti paauglį ir palaikyti jo mokymosi motyvaciją, todėl pravertė susipažinimas su tokiomis veiklomis, kaip animuotų skaidrių kūrimas ir panaudojimas mokymo tikslams, garso įrašo kūrimas naudojimui internete mokymo tikslams ar virtualios tapatybės kūrimas. Mokytojams patiems teko sukurti ir pademonstruoti kolegoms, ką išmoko projekto kursuose. Taigi mokymų rezultatas – gebėjimas sukurti ir redaguoti internetinį puslapį ir blogą; technologijomis paremtos mokymosi aplinkos kūrimas naudojant laisvai prieinamas internetines programas. Po paskaitų studentais kuriam laikui tapusių mokytojų laukė kultūrinė pažintis su Maltos istorija, lankytinomis vietomis.

2019 spalio 24 d.

DSC_0583Šių metų spalio 12 – 19 d. vyko Erasmus+ KA1 projekto „Komunikacinių ir profesinių  kompetencijų tobulinimas“ (Development of communicative and professional competences) II etapo kursai „Anglų kalbos įgūdžių tobulinimas“ (Improving English Language Skills). Splite (Kroatija) viešėjusių mokytojų mokymų tikslas – pagilinti anglų kalbos žinias, nes bendradarbiavimas ir bendravimas su socialiniais ir dalykiniais partneriais iš kitų šalių meta mokytojams dar vieną iššūkį – suprasti kolegas ir būti suprastam. Į Kroatiją atvyko net 11 šalių pedagogų iš įvairaus profilio mokyklų. Pažintis su kolegoms ir jų pasidalinta informacija apie Europos šalių švietimo sistemas bei kylančias problemas šiek tiek nuramino, kad ne tik mes susiduriame su super tėveliais ar nenorinčiais mokytis mokiniais. Buvo diskutuojama, koks yra XXI amžiaus mokytojas, kaip įveikti iššūkius, kurie kyla dirbant su modernias technologijas įvaldžiusiais vaikais, kaip palaikyti mokymosi motyvaciją, kad ugdymas būtų patrauklus. Profesionalūs Erasmus+ mokytojai supažindino su šiuolaikiškais būdais mokytis anglų kalbos įdomiai ir efektyviai, o įgyta patirtis pravers ir pamokose, nes metodai ir medžiaga pritaikoma pagal bendrojo ugdymo programą dirbantiems mokytojams mokykloje. Interaktyvūs žaidimai, kuriuos teko išbandyti mokytojams plečiant savo anglų kalbos žodyną nuteikė smagiai, leido netgi pasivaržyti savo žiniomis. Po paskaitų mokytojai keliavo po Splitą, kurį galima drąsiai pavadinti muziejumi po atviru dangumi. Istorinis miestas nepaprastai gražus, dvelkia antikos kultūra, kuri tokia artima mūsų gimnazijos mokytojams.