Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventinis paminėjimas

IMG_3794Vasario 15 d. gimnazistai ir gimnazijos meno kolektyvai, mokytojai dalykininkai ir kolektyvų meno vadovai parengė bendrą Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą šventinį paminėjimą, į kurį susirinko gimnazijos bendruomenė: ir mokiniai, ir mokytojai, ir mokinių tėvai.

Renginio metu buvo prisimintas visas valstybės kūrimosi šimtmetis, apie kurį įžvalgas pateikė istorijos mokytoja metodininkė Daliutė Paškauskaitė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Violeta Juodelienė. II gimnazijos klasių mokiniai (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Violeta Juodelienė) parengė pasakojimą apie signatarus, 1918 m. vasario 16 d. parengusius ir pasirašiusius Lietuvos Tarybos  Lietuvos nepriklausomybės aktą.

Bendruomenę šimtmečio proga sveikino Gimnazijos tarybos pirmininkas Artūras Paulauskas bei gimnazijos direktorė Kristina Gudelienė. Renginio metu buvo pagerbtas, gimnazijos Garbės piliečiu paskelbtas ilgametis gimnazijos neformaliojo švietimo mokytojas, kompozitorius Alvydas Jegelevičius. Jam buvo įteikta Abraomo Kulviečio statulėlė.

Paminėjime šventiškai žiūrovus nuteikė gimnazijos meno kolektyvai: tautinių šokių kolektyvas „Papartėlis“ (vadovė – choreografijos mokytoja ekspertė Birutė Akelaitienė), tautinių instrumentų ansamblis (vadovas – muzikos mokytojas metodininkas Stasys Lukauskas), jaunučių choras (vadovė – muzikos mokytoja Danutė Zabukienė), dainuojamosios poezijos studijos dalyviai (vadovas – neformaliojo švietimo mokytojas, kompozitorius Alvydas Jegelevičius), daudyte, bandonija ir smuiku grojo gimnazijos muzikos mokytojas Arvydas Kirda bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mokslų daktarė, etnomuzikologė Gaila Kirdienė.

Renginį vedė ir 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos  Lietuvos nepriklausomybės aktą skaitė II – ųjų gimnazijos klasių mokiniai (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Violeta Juodelienė), renginio scenarijų parengė lietuvių kalbos mokytojai: metodininkė Violeta Juodelienė, ekspertė Daiva Briedienė, ekspertas Vidas Garliauskas, renginio režisierė – choreografijos mokytoja ekspertė Birutė Akelaitienė.

IMG_3836 IMG_3815 IMG_3837
IMG_3841 IMG_3821  IMG_3823