Vasario 16-ąją paminėjome šventinėje jaunimo eisenoje ,,Lietuvos valstybės keliu“…

Mūsų gimnazija, kaip ir praėjusiais metais, atsiliepė į Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kvietimą paminėti Vasario 16-ąją šventine jaunimo eisena ,,Lietuvos valstybės keliu“.

Ankstų vasario 16-osios rytą drauge su Vilniaus bei šalies mokiniais mūsų gimnazistų grupė ir mokytojų nešini gimnazijos vėliava bendroje kolonoje žygiavome Pilies ir Didžiosiomis gatvėmis – Lietuvos valstybės keliu. Eisenos dalyviai ir organizatoriai prisiminėme istorines vietas ir asmenybes, susijusias Lietuvos valstybės atkūrimu. Rasų kapinėse visi drauge sugiedojome V.Kudirkos ,,Tautišką giesmę“, pasiklausėme profesoriaus Vytauto Landsbergio įžvalgų apie Vasario 16-osios prasmę, uždegėme atminimo žvakeles ant daktaro Jono Basanavičiaus kapo.

Sugrįžę į Rotušės aikštę galėjome pasivaišinti kareiviška grikių koše ir arbata. Visus mus subūrė ir paskatino eisenoje dalyvauti istorijos mokytoja metodininkė Daliutė Paškauskaitė, lietuvių klabos mokytoja metodininkė Violeta Juodelienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Daiva Briedienė.

Tegul mūsų dvasią stiprina Vasario 16-osios,

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, prasmė!

Urtė Marija Kasnikauskaitė, gimnazijos Mokinių tarybos narė,

IIal gimnazijos klasės mokinė