Gimnazistai ir mokytojai dalyvavo šventinėje jaunimo eisenoje „Lietuvos valstybės keliu“

IMG_3894

Mūsų gimnazija jau trečiąkart atsiliepė į Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kvietimą paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį šventine jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“.

Ankstų 2018 m. vasario 16-osios rytą drauge su Vilniaus bei šalies mokiniais didžiulė mūsų gimnazijos I-IV gimnazijos mokinių (apie 100) , Mokinių tarybos bei mokytojų grupė nešini gimnazijos bei valstybine  vėliava bendroje kolonoje žygiavome Pilies, Didžiosiomis gatvėmis iki Rasų kapinių – Lietuvos valstybės keliu. Eisenos dalyviai ir organizatoriai prisiminėme istorines vietas ir asmenybes, susijusias Lietuvos valstybės atkūrimu. Prie Signatarų namų mus pasitiko prezidentas Valdas Adamkus, kuris pasidžiaugė, kad drauge su jaunimu gali pasitikti antrą Lietuvos šimtmetį. Rasų kapinėse visi drauge sugiedojome V.Kudirkos „Tautišką giesmę“, pasiklausėme profesoriaus Dariaus Kuolio įžvalgų apie Vasario 16-osios prasmę, aplankėme asmenybių kapus: J.Basanavičiaus, Vileišių, M.K. Čiurlionio .

Sugrįžę į Rotušės aikštę galėjome pasivaišinti karšta arbata. Visus mus subūrė ir paskatino eisenoje dalyvauti istorijos mokytoja metodininkė Daliutė Paškauskaitė, I-IV gimnazijos klasių vadovai.

IMG_3898 IMG_3901 IMG_3902
IMG_3922 IMG_3911 IMG_3928
IMG_3931 IMG_3932 IMG_3934
IMG_3940 IMG_3941 IMG_3937

Tegul mūsų dvasią stiprina Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, prasmė!

Urtė Marija Kasnikaukaitė, gimnazijosMokinių tarybos narė,

IIIal gimnazijos klasės mokinė