Neformalusis švietimas

Valstybės finansuojami būreliai, veikiantys gimnazijoje 2020-2021 m.m.

Valstybes nefinansuojami būreliai, veikiantys gimnazijoje 2020-2021 m.m.

Berniukų choras „Rytas“

Vadovė – muzikos mokytoja metodininkė Irena Visockienė. Berniukų choro „Rytas“ istorija prasideda dar 1989 metais. Choras koncertuoja  ne tik gimnazijoje, bet ir šalies ugdymo bei kultūros įstaigose, dalyvauja tarptautiniuose projektuose. 2017 m. gegužės 24 dieną  choras vyko į Latvijos sostinę Rygą, kur  koncertavo su Rygos vidurinės mokyklos berniukų choru, o 2018 m. pavasarį dalyvavo mišiose Palendrių (Kelmės rajonas) vienuolyne ir kartu giedojo su šio vienuolyno vienuoliais.

Dainuojamosios poezijos studija

IMG_6376Studijos vadovas – kompozitorius, bardas Alvydas Jegelevičius. Studiją lanko 9–10, 11–12 klasių mokiniai, kurie gilinasi į dainuojamosios poezijos žanrą.

Kolektyvas ir studijos solistai koncertuoja Vasario 16–osios, Kovo 11–osios minėjimuose, baigiamojoje būrelių bei Paskutinio skambučio, 10 klasių pažymėjimų arba brandos atestatų įteikimo mokiniams šventėse.

 

 Dailės raiškos būrelis

DB130757-CF24-47FE-9A3C-6A382131E493[1]Vadovė – dailės vyresnioji mokytoja Gintė Mažiulienė. Būrelį lanko 2–4 klasių mokiniai. Užsiėmimai siejami su dailininkų kūriniais ir jų unikaliais stiliais. Mokiniai supažindinami su senovės kultūrų motyvais, padrąsinami ieškoti naujų idėjų, išbandyti įvairias tradicines ir netradicines dailės technikas, puoselėti savo kūrybiškumą. Dailės raiškos būrelio mokinių piešiniai, kūrybiniai darbai buvo eksponuojami ne tik gimnazijos erdvėse, bet ir Geležinkelio muziejuje, Sartų regioniniame parke. Šio būrelio mokiniai dalyvauja miesto ir respublikiniuose konkursuose – tampa laureatais ir diplomantais.

 Dailės studija

IMG_6832Būreliui vadovauja neformalaus švietimo dailės  mokytoja, Lietuvos Dailininkų Sąjungos  narė Vida Norkutė. Dailės būrelis Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje įkurtas 2002 metais. Dailės būrelio mokiniai yra respublikinių ir tarptautinių piešinių konkursų laureatai, prizininkai, diplomantai. Mokinių piešiniai iliustruoja įstaigų, organizacijų, kalendorius, išleisti atvirukai, lankstinukai.

 Jaunučių choras

Būreliui vadovauja muzikos mokytoja metodininkė Danutė Zabukienė. Choras susikūrė tik prieš dvejus metus. Kolektyvas dalyvauja gimnazijos ir miesto renginiuose, koncertuose, minėjimuose, šventėse. Šiais metais jaunučių choras dalyvavo Vilniaus miesto ir rajono jaunučių chorų festivalyje „Lietuvos spalvos“ (Ąžuolyno progimnazijoje), buvo išvykęs į koncertinę – pažintinę kelionę į Druskininkus. Būrelį lanko pradinių klasių mokiniai.

Jaunių choras ( mišrus)

choras_misrus Būreliui vadovauja muzikos mokytoja metodininkė Danutė Zabukienė. Chorą lanko 5–9 klasių mokiniai.  Choras susikūrė 2018–2019 mokslo metais, bet jau daug nuveikė. Koncertuoja ir dalyvauja daugelyje gimnazijos renginių. Koncertuoti buvo išvykęs į Tytuvėnus, Antazavę, Druskininkus. Choro repertuaras klasikinis, mokiniai dainuoja lietuvių klasikų, lietuvių liaudies dainas ir giesmes lotyniškai.

 

Jaunųjų ugniagesių gelbėtojų būrelis

_MG_1417Vadovas – neformaliojo švietimo mokytojas Jonas Kazlauskas

Jau trečius metus mūsų gimnazijoje veikia jaunųjų ugniagesių gelbėtojų būrelis. Kai kurie šio būrelio nariai aktyviai dalyvauja ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos veikloje, yra ugniagesiai savanoriai. Būrelio nariai skaito paskaitas gimnazijos mokiniams apie saugų elgesį, dalyvauja varžybose, susipažįsta su ugniagesio gelbėtojo profesija, prisideda prie akcijos, skirtos Vasario 16–ajai paminėti.

Krepšinio būrelis

Būreliui vadovauja kūno kultūros mokytojas, krepšinio treneris Mindaugas Tiškus. Krepšinio būrelį lanko 1–2, 3–4 klasių mokiniai, norintys išmokti krepšinio pagrindų ir technikos. Būrelio metu lavinamos fizinės savybės kaip greitumas, vikrumas, lankstumas, jėga ir ištvermė.

Liaudies instrumentų ansamblis

AnsamblisVadovas – muzikos mokytojo metodininkas Stasys Lukauskas.

Tai įvairiapusiško ugdymo būrelis, ugdantis vaiko mąstymą, motoriką, kūrybiškumą ir emocinį intelektą. Instrumentinį ansamblį lanko 1–4, 5–8, 9–10 klasių mokiniai, besidomintys individualaus ir kolektyvinio muzikavimo tradicija ir praktika. Čia jie įgyja grojimo pasirinktu instrumentu pagrindus, patiria kolektyvinio muzikavimo džiaugsmą ir geras scenos emocijas. Kolektyvą sudaro paruošiamoji ir koncertinė grupė. Instrumentinis ansamblis per metus vidutiniškai turi po 15 viešų koncertinių pasirodymų.

Meninės fotografijos būrelis

Vadovas – neformaliojo švietimo mokytojas, fotografas Rimvydas Karalius, fotografų mėgėjų asociacijos «fotoexpress.lt» įkūrėjas ir vadovas. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1993 iki 2009 metų.

Mokiniai būrelyje supažindinami su fotografija kaip saviraiškos priemonę. Būrelyje gimnazistai mokosi fotografuoti, lavina vaizduotę ir pastabumą, susipažįsta su fotokompozicijos dėsniais bei fotografinės raiškos priemonėmis. Dirbdami drauge ir individualiai mokiniai kelia kūrybines idėjas ir jas įgyvendina. 2017–2018 m. m. būrelio nariai drauge su III gimnazijos klasių mokiniais per psichologijos pamokas sumanė ir įgyvendino projektą „Emocijų išraiška“, kuris buvo puikus formaliojo ir neformaliojo švietimo integracijos pavyzdys.

 Tautinių šokių ansamblis „Papartėlis“

DSC05383Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos tautinių šokių ansamblį „Papartėlis“ 1999 metais įkūrė ir iki šiol jam vadovauja Birutė Akelaitienė. Jame šoka apie 50 vaikų 6–18 metų mokinių – jaunučių, jaunių ir jaunuolių. Per beveik dvidešimt metų ansamblis koncertavo ne tik įvairiose Lietuvos vietose, bet ir įvairiose pasaulio šalyse: Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Turkijoje, Čekijoje, Kroatijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Italijoje, Bulgarijoje, Malaizijoje, Reuniono saloje, Graikijoje. „Papartėlis“ nuolatinis (2009, 2012, 2016, 1918 metų) dainų švenčių Ansamblių vakaro dalyvis. Ansamblio šokėjai – Vilniaus moksleivių menų šventės „Džiaukimės drauge“ 2001, 2003, 2006, 2010 metų laureatai. 2017 metais ansambliui „Papartėlis“ buvo suteikta aukščiausia pirma kategorija. Ansamblį lankantys vaikai ir jaunuoliai ne tik išmoksta puikiai šokti tradicinius lietuviškus šokius, bet ir kartu kultūringai ir prasmingai praleidžia laiką, repeticijose ir koncertuose patiria neišdildomų įspūdžių. Tautinių šokių ansamblis „Papartėlis“ – puiki jaunimo ugdymo mokykla. Skaityti daugiau…

Tinklinio būrelis

IMG_5140Būrelio vadovas – kūno kultūros mokytojas metodininkas Gintaras Vaitkus. Daugelyje pasaulio šalių, žinoma ir Lietuvoje, mėgstamas sportinis žaidimas yra tinklinis. Šiandien tinklinis yra žaidžiamas ne tik salėse, aikštėse, bet ir paplūdimiuose. Būrelį lanko 9–10, 11–12 klasių mokiniai.

 

Vokalinis ansamblis „Dainuojam vokiškai“

Būreliui vadovauja muzikos mokytoja metodininkė Danutė Zabukienė. Būrelį lanko 1–4, 5–6 klasių mokiniai. Mokiniai dainuoja vokiečių kompozitorių ir vokiečių liaudies dainas bei šlagerius. Kolektyvas glaudžiai bendradarbiauja su Vilniaus vokiečių  bendrijos vokaliniu ansambliu, todėl daug renginių ir koncertų vyksta kartu Tautinių bendrijų namuose.

 

Partneriai