Technologijų projektas „Vytinės juostos“

IMG_6851Gimnazijoje per technologijų pamokas 7–8 ir II gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Žemaitijos metams paminėti projekte „Vytinės juostos“. Projektą organizavo technologijų vyresnioji mokytoja Daiva Jarmalienė.

Projektas buvo netradicinis, nes jame dalyvavo skirtingos mokinių amžiaus grupės. Pirmiausia mokiniai technologijų pamokose išsiaiškino, kokios yra juostos, kaip jos audžiamos. Taip mokiniai sužinojo apie pagrindines vytinių juostų spalvas, raštus, simboliką, pritaikymu kasdieniniame gyvenime. Vėliau pasirengė vytinės juostos projektą, pasirinko ir gaminosi juostoms vyti įrankius ir priemones: pasirinko trijų spalvų siūlus, virveles, žiogelį, pasidarė audimo kaladėles. Ypač pastarąsias gamindami mokiniai buvo kūrybingi – jas pasidarė iš nebereikalingų plastikinių kortelių (banko, nuolaidų, elektroninių bilietų ir pan.). Vyti juostą – kruopštus ilgai trunkantis darbas, bet mokiniams buvo smagu kartu mokytis žinant, kad ir mokytoja kartu su jais mokosi. Įdomu buvo ir tai, kad skirtingų amžiaus grupių pasiekimai buvo labai panašūs. Mokinių nuvytomis juostomis galima pasigrožėti prie technologijų kabineto parengtoje ekspozicijoje.

Lolita Petkevičienė, technologijų mokytoja metodininkė