Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasario“ renginiai

Poezija2018 m. pavasarį vyko tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasario“ renginiai. Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos mokytojos: Rima Kasperionytė, Jūratė Kierienė, Violeta Juodelienė ir Vilma Zenavičiūtė, dalyvavo projekto „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ veikloje. Projektą inicijavo Baltijos ir Turkijos kultūros akademija („Balturka“).

Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į kalbos vaidmenį kultūroje, skatinti mokytis lietuvių kalbos, pažinti lietuvių kultūrą per literatūrą ir ją skleisti.

Mokytojos turėjo po mokinę ar mokinį užsienietį, kurie mokėsi lietuvių poeto eilėraštį skaityti arba dainuoti lietuviškai. Bendra veikla suartino mokinius ir mokytojus, padėjo užsieniečiams, gyvenantiems Lietuvoje, labiau susipažinti su lietuvių literatūra ir kultūra.

Finalinis renginys įvyko 2018 m. gegužės 17 d. Valdovų rūmų Renesanso menėje. Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės šimtmečio proga buvo atliekami kūriniai, parašyti 1918-2018 metais (išskyrus dainas). Daugiau nei 40 dalyvių iš užsienio šalių skaitė lietuvių poetų eiles ir atliko lietuviškas dainas. Renginį filmavo LRT.

Renginio programėlė

Informaciją pateikė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Violeta Juodelienė