Šventinė popietė. Lietuvių kalba – mano kalba

IMG_3879 Vasario 15 d. po pamokų gimnazijos aštuntokai rinkosi į šventinę popietę Lietuvių kalba – mano kalba. Popietę pradėjo mokytoja Sonata Vaičiakauskienė visiems primindama, kad, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, aktualu tampa ne tik didžiuotis nuveiktais darbais per šimtą metų, bet ir susimąstyti, ką mes perduosime ateinančioms kartoms. Renginyje buvo akcentuojama, kad viena iš demokratiškos ir laisvos valstybės gyvavimo sąlygų yra valstybinė kalba. Aštuntokus diskusijai Kodėl kalba tokia svarbi valstybei? įkvėpė XVII a. prancūzų kardinolo Rišeljė (Richelieu) žodžiai: „Kas valdo kalbą, tas valdo ir valstybę.“ Po diskusijos 8d klasės mokinė Karolina Gudanaitė atmintinai skaitė A. J. Greimo Būti lietuviu ištrauką. Vėliau 8c ir 8d klasių mokiniai pasidalijo savo mintimis, ką jiems reiškia lietuvių kalba, kodėl jie myli ir gerbia savo gimtąją kalbą.

IMG_3880 IMG_3882 IMG_3887
IMG_3888 IMG_3889 IMG_3892