RUDENS LYGIADIENIO šventė

IMG_3058Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos kraštotyros-etnokultūros būrelio, priklausančio Vilniaus jaunųjų turistų centrui, nariai rugsėjo 20 dieną  prie Karaliaus Mindaugo tilto šventė Rudens lygiadienį. Ši graži šventė vilniečiams ir miesto svečiams – tai atsisveikinimas su šiltuoju metų laiku ir simbolinės saulės palydos  žiemos link.

Mokiniai prie Karaliaus Mindaugo tilto rinkosi 18 valandą. Pirmoji jų užduotis buvo Neries pakrantėje tiksliai pagal brėžinį iš žvakių sudėlioti senuosius  baltiškus ženklus. Padirbėjus iš peties, laukė vaišės: labai skani kareiviška košė ir kvapni žolelių arbata. Lygiai 20 valandą visi ženklai buvo uždegti, ir Neries pakrantė sužibo sušvito nuo vėjyje plevenančių žvakučių, liepsnojančių skulptūrų… Paslaptingai skambėjo muzikinės G. Žiliaus  improvizacijos, tekstus skaitė aktorius S. Bareikis, vandens scenoje pasirodė šokio teatras AIRA.

Rudens lygiadienis – tai įspūdingas šviesos, poezijos, muzikos ir šokio reginys.

IMG_2517

Kartu su mokiniais šventę ruošė lietuvių kabos mokytoja metodininkė Rūta Ratkevičienė.