Paskelbti akcijos RUDENS ATOSTOGOS – SKAITYMO ATOSTOGOS 2016 rezultatai

pagauk-skaityma            Jau antrus metus Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos mokinių taryba per rudens atostogas inicijuoja akciją RUDENS ATOSTOGOS – SKAITYMO ATOSTOGOS. Tradicija tampantis šūkis Pagauk skaitymą ir šiais metais subūrė gimnazijos mokinius skaityti atostogų metu. Akcijos tikslas – skaityti įvairias knygas, pažinti save ir pasaulį.

Šiais metais akcijoje dalyvavo 30 1-4, 5-8, I-IV gimnazijos klasių. Mokiniai perskaitė 635 knygas, o tai yra net 205882 puslapiai! Prie akcijos įgyvendinimo prisidėjo klasių seniūnai, mokytojai bei gimnazijos direktorės pavaduotoja, Mokinių tarybos mentorė Daiva Briedienė, o perskaitytas knygas įvertino lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Violeta Juodelienė.

Akcijos pabaigai pažymėti, visos klasės kartu su įvairių dalykų mokytojais skaitė ištraukas iš skirtingų kūrinių, diskusijose su bendraklasiais aptarė, ką perskaitė, ką suprato, dalijosi įžvalgomis, kuo mums visiems yra svarbus skaitymas.

Akcijos baigiamajame renginyje – rezultatų aptarime – dalyvavo skaičiusių klasių atstovai bei auklėtojai. Buvo pristatyti akcijos rezultatai. Renginio dalyviai išsakė savo įspūdžius apie jau antrą kartą surengtą akciją ir skaitymą drauge. Visos klasės, dalyvavusios akcijoje, buvo apdovanotos Mokinių tarybos padėkos raštais, papuoštais akcijos simboliu tapusiu Kentauru, kurį nupiešė dailės mokytoja Irena Staknienė. O klasių seniūnai, pirmą kartą paskelbti klasių Skaitymo ambasadoriais.

Kiekviena dalyvavusi klasė paruošė plakatą, kuriame galime pamatyti, kiek ir kokių knygų perskaitė. Visų klasių plakatai buvo sudėti į „Skaitymo upę“, kurią galima išvysti mokyklos II aukšte (prie bibliotekos).

Džiaugiamės gimnazijos mokinių aktyvumu ir tikimės, kad skaitymo atostogų akcija gyvuos dar ne vienerius metus.

Gabija Jankutė, IIIc gimnazijos klasės mokinė, Mokinių tarybos pirmininkė