Paskaita 5-6 klasių mokiniams apie saugų elgesį prie vandens telkinių

elgesys vandenyBirželio 13 d. gimnazijos 5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti į nepaprastą pamoką – paskaitą tema „Saugus elgesys prie vandens telkinių“. Paskaitą inicijavo gimnazijos ugniagesių gelbėtojų būrelio vadovas, neformaliojo švietimo mokytojas Romualdas Kazlauskas. Šia aktualia tema su mokiniais bendravo Laima Žemaitytė, Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos Vilniaus komandos vadovė.

Mokiniai paskaitoje pirmiausia prisiminė bendrąjį pagalbos telefono numerį, papasakojo, kaip leidžia laiką prie vandens telkinių ir kaip elgiasi poilsiaujantys žmonės.

Pažiūrėję vaizdo medžiagą mokiniai sužinojo, kokios yra pagrindinės paskendimų priežastys, aiškinosi, kur galima maudytis ir kaip saugiai elgtis vandenyje. Buvo aptarti upėje, ežere, jūroje maudymosi ypatumai, pavojai ir saugus elgesys. Taip pat buvo prisiminta, kaip saugiai plaukioti valtimi. Mokiniai aptarė, kaip reikia elgtis, jeigu pradedama skęsti arba pamatomas skęstantis žmogus. Paskaitos pabaigoje pamokos dalyviai palinkėjo vieni kitiems saugių atostogų.

Rimanta Baronienė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui