Pamokos netradicinėse erdvėse

FullSizeRender_12017-10-03 Vilniaus mažajame dramos teatre IIC gimnazijos klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Violeta Juodeliene dalyvavo edukacinėje pamokoje „Teatralizuota ekskursija po Vilniaus mažąjį teatrą“. Nuotykių ir stebuklų dvasios pilnoje Vilniaus mažojo teatro pastato erdvėje aktorė Ilona Kvietkutė kvietė pasivaikščioti po teatro užkulisius, užsukome ir į repeticijų salę, grimerinę, o Mažojo teatro scenoje aktorė pateikė staigmeną – persikūnijo į dešimtį personažų per neįtikėtinai trumpą laiką. Dešimtokai patyrė, kaip šviesos ir garso režisieriai scenoje kūrybiškai perteikia skirtingas nuotaikas ar siaučiančias gamtos stichijas. Mokiniai sužinojo ir apie garbingą pastato istoriją, susipažino, su kokiais Lietuvos kultūros žmonėmis ji susijusi.
Mokiniai patobulino pažinimo, kultūrinę, asmeninę kompetencijas.

2017-11-08 Nacionaliniame dramos teatre IIa, IIb ir IIc gimnazistai kartu su istorijos mokytoja metodininke Daliute Paškauskaite, lotynų kalbos mokytoju Vidu Garliausku ir lietuvių kalbos mokytoja metodininke Violeta Juodeliene žiūrėjo režisieriaus Jono Vaitkaus spektaklį pagal Kazio Binkio dramą „Atžalynas“. Po to pamokose analizavo ir vertino spektaklį, aptarė kūrinio ir spektaklio temą, idėjas, problemas, aktorių vaidybą, kostiumus ir scenografiją. Aptarė režisieriaus sumanymą, kokiomis naujomis technologijomis pasinaudota. Juk domėjimasis teatro menu yra galimybė geriau pažinti save ir pasaulį.

FullSizeRender_2 FullSizeRender

Informaciją pateikė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Violeta Juodelienė