Mūsų gimnazijos komanda „NOEM“ – Tarptautinio konkurso „Ventspils IT challenge 2017” finale

VITC_2017_22016 metais Latvijoje išpopuliarėjo naujas kūrybinio technologijų taikymo konkursas mokiniams – „Ventspils IT challenge”. Jame dalyvavo 275 komandos iš visos Latvijos arba iš viso 1100 dalyvių!

Šiais metais konkurse dalyvauja atstovai iš visų Baltijos šalių – 462 komandos iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos, t.y. 1848 dalyviai!

Nuotolinio konkurso etapo metu mokiniai savarankiškai atliko duotą užduotį – savo mokykloje turėjo surasti problemą, kuri aktuali visai mokyklos bendruomenei ir atitiktų komandos narių interesus, sukurti trumpą vaizdo siužetą apie problemą ir galimus jos sprendimo būdus bei paskelbti visa tai svetainėje YouTube.

Komandų filmukus pagal nurodytus kriterijus vertino 3 skirtingi teisėjai. Mūsų gimnazistų Noros Navaradauskaitės IAL, Andriaus Žukausko IAL (mokytoja Vaida Paukštė) ir Emilijos Jaksibogaitės 8C kl. (mokytoja Gintarė Gelžinienė) sukurtas filmukas yra atrinktas tarp geriausiųjų C grupėje ir pateko į finalą.

Akivaizdinis konkurso etapas vyks nuo lapkričio 15 iki 17 dienos Ventspilyje. Pirmą dieną mokiniai susipažins, sudarys tarptautines komandas ir dalyvaus įvairiuose renginiuose, susipažins su Ventspilio miestu. Antrą dieną teks pasivaržyti  vykdant finalines konkurso užduotis. Dienos pabaigoje planuojami poilsio vakaro renginiai. Trečią konkurso dieną mokiniai vyks į ekskursiją po Ventspilio miestą ir dalyvaus apdovanojimų renginyje.

Konkursą „Ventspils IT challenge 2017” organizuoja Ventspilio skaitmeninis centras, bendradarbiaudamas su Ventspilio miesto tarybos Švietimo valdybos, Ventspilio aukštosios mokyklos ir Ventspilio pedagogų atstovais bei su Galimybių misija. Be to, organizuojant konkursą, dalyvavo partneriai iš Lietuvos  „Network of innovative informal education for youth (INPUT)” ir Estijos „Information Technology Doundation for Education (HITSA)”.

Daugiau informacijos apie konkursą svetainėje www.itchallenge.eu.

Informacinių technologijų mokytoja metodininkė Vaida Paukštė