Mokomės netradicinėse aplinkose. 2016-2017 m. m. dienoraštis

Išvyka, skirta Bibliotekų metams

biblioteku_metai

2016 metai – Lietuvos Respublikos Seimo patvirtinti Bibliotekų metais. 7b klasės mokiniai (lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Daiva Briedienė) 2016 m. rugsėjo 29 d. vyko į restauruotą nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Mokiniai susipažino su šios bibliotekos istorija, pavaikščiojo po atnaujintą biblioteką bei tapo jos skaitytojais. Po to gilinosi į miesto centro istoriją. Sužinojo, jog dabartinis Gedimino prospektas buvo nutiestas 1837 m., o ir patys ryškiausi tarpukario laikų, kai Vilnių valdė Lenkija, pastatai stovi Gedimino prospekte. Mokiniai surado pastatą, kuriame buvo įsikūrę Pašto taupomosios kasos rūmai (dabar – 12 namas), Lenkijos krašto ūkio bankas (14 namas) ir Draudimo įstaiga (27 namas). Taip pat mokiniai pabuvojo ir rašytojos Žemaitės skvere bei V. Kudirkos aikštėje, kurioje tuo metu vyko akcija, skirta pabėgėlių problemai. Septintokai turėjo galimybę pabendrauti su muzikantu, kūrėju Jurgiu Didžiuliu.

5 klasių mokiniai minėjo Baltų vienybės dieną

lygiadienis

Rugsėjo 22 dienos vakarą Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos kraštotyros-etnokultūros būrelis, vadovaujamas mokytojos Rūtos Ratkevičienės, ir grupė mokinių iš 5al, 5bl, 5cl, 5d klasių su mokytojais Audra Opulskyte ir Matu  Grubliausku prie Karaliaus Mindaugo tilto dalyvavo įspūdingame renginyje – buvo švenčiamas  rudens lygiadienis ir  paminėta Baltų vienybės diena. Lygiai  20 valandą, skambant grupės UNDAN, folkloro ansamblių LAUKIS, RATILIO muzikai, abiejuose  Neries krantuose  sužibo šimtai žvakučių. Jas įvairiais raštais sudėjo ir užžiebė mokiniai. Pats įspūdingiausias renginio akcentas – šiaudinių skulptūrų, kurias kūrė lietuvių ir latvių skulptoriai, sudeginimas.

Daugiau: http://www.etno.lt/component/content/article?id=302:rudens-lygiadienis-baltu-ugnys

Informaciją apibendrino Daiva Briedienė, pavaduotoja ugdymui

img_0284 img_0285 img_0300