MAINŲ PROGRAMA

Fotor_1570643560386612019 m. rugsėjo 22–24 d. Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje jau trečią kartą svečiavosi partneriai iš Danijos – Nӕsgaard Efterskole mokyklos 24 mokiniai ir 2 mokytojai. Šiais metais mainų programoje dalyvauja I–II mūsų gimnazijos klasių mokiniai. Svečiai tiesiai iš oro uosto vyko į juos priimančias šeimas, su jomis praleido dvi dienas ir turėjo galimybę daugiau sužinoti apie lietuvių šeimų tradicijas, kultūrą. Sekmadienį ir pirmadienį mokiniai grupelėmis keliavo po Trakų ir Vilniaus apylinkes, susipažino su Lietuvos istorija ir menu, lietuviška virtuve. Tuo metu danų mokytojai apžiūrėjo mūsų gimnaziją, stebėjo muzikos ir dailės būrelių veiklą, užsuko į informacinių technologijų, anglų bei technologijų pamokas.Ypač juos sužavėjo gimnazijos erdvėse eksponuojami mokinių dailės darbai.

Mokytojai taip pat aplankė Belmontą, Trakus, Vilniaus senamiestį.

Antradienio rytą mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai kartu su svečiai išvyko į direktorės bei projekte dalyvaujančių mokytojų surengtą edukacinę išvyką į Anykščius. Kelionė prasidėjo pažintimi su A. Baranausko klėtele ir unikalia S. Petraškos akmens tapyba. Siauruko muziejuje išgirdome įdomių istorinių faktų, aplankėme senovinių automobilių parodą, pasivažinėjome drezina. Nuvykę į Aklio muziejų pasijutome lyg atsidūrę praeito šimtmečio pradžioje. Visi buvome sukviesti į daugiau nei 100 metų stovinčios sodybos kiemą ir galėjome patys pajusti senovės lietuvių gyvenimo dvasią. Svečiai aktyviai dalyvavo senoviniuose žaidimuose, žaisdami išmoko ir keletą lietuviškų žodžių. Vėliau aplankėme Vorutos piliakalnio istorinį kompleksą – čia ne tik susipažinome su archeologiniais Šeimyniškėlių piliakalnio radiniais, senovės lietuvių papročiais, gyvensena, drabužiais bei papuošalais, karybos menu, bet ir išbandėme akies taiklumą ir rankų miklumą šaudydami iš lankų. Kelionę baigėme aplankę Puntuko akmenį ir pasivaikščioję Lajų taku. Pakeliui į namus grožėjomės nuostabiu gamtos reiškiniu – saulės halu.

Šis mainų projekto etapas atskleidė, kad mokyklų partnerystė skatina visų mokinių bendradarbiavimą ir kūrybingumą, ugdo pažinimo, socialinę bei komunikavimo kompetencijas.

Fotor_157064346455223 Mainu_programa

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Snieguolė Imbrasienė