Linksmi Helovino šventės žaidimai

IMG_3009 Nors ir ne sava, bet labai smagi šventė – Helovinas! Siautulinga, su įvairiausiais burtais ir pranašavimais,  gąsdinimais ir žaidimais. Galbūt Helovinas mena senovinės lietuvių šventės – Simajudo arba Vėlių paminklėlių –  atgarsius, kai vykdavo triukšmingi rudens gėrybių ir amatų jomarkai. Senovėje tai buvo didžiosios derliaus nuėmimo šventės dalis – linarūtės pabaiga, šiltojo metų laikotarpio palydos – tarsi rudeninės Užgavėnės.

Spalio 27 dieną I AL  klasės  mokiniai (Vasarė Kuraitė, Meida Sereikaitė, Karolina Kavoliūtė, Diana Bukaitė, Paulė Abrutytė, Gustas Akstinas, Martynas Kumetaitis)   gimnazijoje organizavo Helovino šventės žaidimus.  Per 4 ir 5 pertraukas 1-12 klasių mokiniai buvo kviečiami išbandyti savo jėgas. Visi susirinkusieji aktyviai dalyvavo žaidimuose  ir pelnė saldžių prizų.

Žaidimai

Šiurpioji dėžė

Į dėžę pridedama daug keistų daiktų (džiovinta slyva, suvytusi morka, grybo kepurė, drėgna kempinė, rudeniniai lapai, supuvę obuoliai). Dalyviams papasakojama, iš kur atsirado ši dėžė, pilna keistų daiktų.  Vėliau  prašoma į dėžę kišti ranką, paimti vieną iš daiktų ir, dar  jo neištraukus, atspėti, kas tai galėtų būti. Jei atspėjama, laukia prizas.

IMG_3012 IMG_3011 IMG_3007 IMG_3020 IMG_3004

Žaidimas su žvakėmis

Prie ką tik užpūstų žvakių skaičiukai –  nuo 20 iki 50. Dalyviams išdalinami trys metimo žiedai, kuriuos jie turi užmesti  ant žvakių ir surinkti 50 taškų. Tai nelenga, bet laimėtojų taip pat laukia prizai.

Vaiduoklio gėrimas

IMG_3016Ant stalo pastatomos šešios stiklinės. Dalyviams paduodami trys kamuoliukai. Jei mestas kamuoliukas (galimi trys bandymai) patenka bent į vieną iš šešių stiklinių, pelnomas prizas.

I AL klasės auklėtoja Danutė Basijokienė