Laisvės gynėjų dienos – Sausio 13-osios – renginiai gimnazijoje

Gimnazijos bendruomenė 2017 m. sausio 11-13 d. paminėjo Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją. Mokinių taryba, III-ųjų gimnazijos klasių mokiniai ir dalykų mokytojai sausio 11 d. susitiko su Tomu Šernu. Buvęs Lietuvos muitinės pareigūnas, Medininkų tragedijos liudininkas pasidalijoimages13 asmeniniais prisiminimais apie istorinius įvykius, įžvalgomis, kas istorija, patriotizmas. Taip pat nusakė, kaip ir kuo gyvena neįgalus žmogus. Renginį organizavo šokių mokytojas ekspertas Arnoldas Riekumas ir istorijos mokytoja metodininkė Daliutė Paškauskaitė.

Sausio 13-osios rytą gimnazija pradėjo tradicine akcija Atmintis gyva, nes liudija. Mokinių tarybos nariai, skambant laisvės dainoms, dalijo gimnazijos bendruomenei neužmirštuolių žiedus. IV-III gimnazijos klasių atstovai bei 6 ir 8 klasių mokiniai gimnazijos kieme dalyvavo tradicija jau tapusioje fakelų, skirtų Sausio 13-osios aukoms, ceremonijoje. Dalykų kabinetuose degė žvakelės, mokiniai ir mokytojai dalijosi prisiminimais, o skambant varpui šaltą rytą gimnazijos kieme skambėjo Sausio 13-osios didvyrių vardai ir pavardės. Akciją organizavo istorijos mokytoja metodininkė Daliutė Paškauskaitė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danutė Basijokienė.

Tą pačią dieną I-II gimnazijos klasių mokiniai ir dalykų mokytojai buvo pakviesti į netradicinę pamoką – susitikimą su LR Seimo nariu Vytautu Kernagiu, kuris papasakojo savo prisiminimus apie Sausio 13-osios įvykius, diskutavo su mokiniais, kas yra patriotiškumas, įsipareigojimas, žmogaus garbė ir orumas. Susitikimą moderavo lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Dalia Kubilinskienė, o laisvės dainas dainavo muzikos vyresniosios mokytojos Sonatos Stakionienės parengti mokiniai.

Gimnazijos I aukšte visą dieną vyko netradicinės istorijos ir pilietinio ugdymo pamokos tema Sausio 13-osios dienos įvykiai prieš 25-erius metus. Mokiniai susipažino su 1991 m. sausio 13-osios istorinių įvykių vaizdo medžiaga, diskutavo, dalijosi surinktais prisiminimas. Pamokas vedė istorijos mokytojos metodininkės Kristina Gudelienė ir Daliutė Paškauskaitė.

Taip pat mokiniai dalyvavo ir renginiuose, vykusiuose mieste: 8a klasės (klasės vadovė – rusų kalbos mokytoja metodininkė Liudmila Leonavičienė) ir 6c klasės (klasės vadovas – technologijų mokytojas Leonas Talakauskas) mokiniai mokėsi Lietuvos radijo ir televizijos muziejuje, kur susipažino su Sausio 13-osios istoriniais faktais, medžiaga, diskutavo, analizavo, parengė kūrybinius darbus.

Iki sausio 31 d. gimnazijos I aukšte veikia kilnojamoji Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejaus kilnojamoji paroda Krepšinis sovietų lageriuose ir tremtyje. Parodoje galima susipažinti su Lietuvos krepšinio istorija sovietų lageriuose, kuriuose 1951-1952 m. atsidūrę profesionalai krepšininkai bei suprantantys ir mokantys žaisti jaunuoliai, sekinami sunkaus darbo ir kitų nepriteklių, nepalūžo, o subūrė ne vieną krepšinio komandą, organizavo varžybas.

Informaciją parengė Daiva Briedienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

IMG_1194 IMG_1246 IMG_1243