III gimnazijos klasių mokiniai dalyvauja aplinkosaugos konkurse „Kita forma“

IMG_3875III gimnazijos klasių dailės grupės mokiniai su dailės mokytoja Ginte Mažiuliene apsilankė Nacionalinėje dailės galerijoje eksponuojamoje parodoje „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918-2018“. Gimnazistai kartu su dailės mokytoja aptarė dizaino sampratą, svarbiausius dizaino uždavinius, projektuojamų daiktų meninius ypatumus. Mokiniai palygino seniau ir dabar gaminamų daiktų savybes, apibūdino formų skirtumus, susipažino su kitų šalių dizaino įtaka Lietuvos dizaino raidai, aiškinosi, kaip naujosios technologijos veikia šiuolaikinio dizaino formas.

Per dailės pamokas gimnazistai, pasirinkę dizaino rūšį, ieškojo vizualinių idėjų ir planavo, kaip jas kūrybingai įgyvendins. Kiekvienas iš jų sukūrė pasirinkto daikto dizaino projektą, pagamino maketą ar patį gaminį.

III gimnazijos klasių mokinės Greta Šulcaitė, Emilija Martynovičiūtė, Urtė Juodžbalytė ir Viktorija Volodko sugalvojo kurti bendrą projektą, kuris būtų labai vertingas ir  prasmingas šiuolaikiniams žmonėms, padėtų bendrauti ir prasmingai leisti laisvalaikį, taip pat spręstų svarbią ekologinę problemą. Jos iš antrinių žaliavų sukūrė šaškių žaidimo staliuką su kėdutėmis, skirtą mokiniams per pertraukas prasmingai leisti laiką, žaisti, bendrauti ir atsitraukti nuo mobiliųjų telefonų.

Su šiuo dizaino projektu gimnazistės dalyvauja aplinkosaugos konkurse „Kita forma“, kuris organizuojamas nuo 2013-ųjų metų ir skatina kurti ekodizaino projektus iš daiktų ar medžiagų, kurios dažnai atrodo niekam nebereikalingos. Taip Greta, Emilija, Urtė ir Viktorija pateko į antrą konkurso etapą ir dalyvauja ekodizaino parodoje Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (vaikų skyriuje). Paroda veiks iki lapkričio 17 d.

2Prasmingas_laisvalaikis_su_loginiu_žaidimu 1Prasmingas_laisvalaikis_su_loginiu_žaidimu IMG_3879
IMG_3878 2 4Prasmingas_laisvalaikis_su_loginiu_žaidimu

Vyresnioji dailės mokytoja Gintė Mažiulienė