Gimnazistai mokėsi „Mobiliojoje bioklasėje“

DSC05314Sausio 28 dieną į mokyklą buvo atvykusi šauni „Mobiliosios bioklasės“ komanda, kuri siekia populiarinti biomokslus. „Mobili bioklasė“ – tai pirmoji šalyje laboratorija ant ratų, bendras Vilniaus universiteto ir aukštųjų technologijų kompanijos „Thermo Fisher Scientific“ projektas. Ši laboratorija supažindina Lietuvos mokinius su naujausiais biomokslų pasiekimais. VU Gamtos mokslų ir Chemijos fakultetų skirtingų specialybių studentai: Monika, Dainius, Danielius, Paula, Aneta, Kornelija, Luknė, Otilija pasakojo gimnazistams apie unikalios medžiagos DNR atradimą, jos sudėtį, funkcijas bei tyrimo būdus. Po trumpos teorinės dalies kiekvienas gimnazistas tapo tikru tyrėju ir galėjo išbandyti įvairią moderniausią mokslo įrangą. Darbas prasidėjo nuo trumpos paskaitos apie … pipetes. Tai ne paprastos visiems gerai žinomos pipetės, bet mokslininkų naudojamos itin tikslios pipetės su keičiamais vienkartiniais antgaliais. Pirmoji užduotis – išmokti dirbti šiomis pipetėmis. Buvo surengta olimpinės pipetavimo varžybos, jas laimėjo ir buvo apdovanoti tie, kurie tiksliausiai įpylė reikiamą skysčių tūrį į mėgintuvėlį. Vėliau mokiniai susipažino su purtyklėmis, elektroforezės prietaisais, atliko keletą eksperimentų su DNR molekulėmis. Mokiniai ne tik mokėsi tikslaus pipetavimo, atliko eksperimentus su DNR, tyrė erkę, bet ir susipažino su gamtos mokslų profesijomis, įgijo naujų žinių ir įgūdžių. Keturios valandos darbo bioklasėje neprailgo. Tikimės, kad darbą bioklasėje, patirtą atradimo džiaugsmą bei teigiamas emocijas mokiniai prisimins dar ilgai.

Informaciją parengė biologijos mokytoja ekspertė Nadežda Pašuto ir

Violeta Dzenienė, chemijos mokytoja ekspertė