Gimnazijos jaunieji ugniagesiai gelbėtojai dalyvavo Ugniagesių gelbėtojų mokyklos atvirų durų dienoje

_MG_1529Mūsų gimnazijos jaunųjų ugniagesių gelbėtojų būrelio nariai (vadovas – neformaliojo švietimo mokytojas Romualdas Kazlauskas) ir grupė gimnazistų 2019 m. balandžio 12 d. kartu su Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos savanoriais ugniagesiais dalyvavo Ugniagesių gelbėtojų mokyklos organizuotoje atvirų durų dienoje. Čia susipažino su mokymosi įstaiga, kursantų veikla.

Atvirų durų dienos dalyviai mechaninėmis automobilinėmis kopėčiomis kilo į 30 m aukštį, gyvenamajame pastate ieškojo nukentėjusiojo, susipažino su hidrauline gelbėjimo darbų įranga, impulsine gesinimo sistema „IFEX“, ugniagesio gelbėtojo apsaugine apranga ir kvėpavimo organų apsaugos aparatais. Taip pat apžiūrėjo gaisrinio automobilio techniką ir įrangą.

Daugiausiai įspūdžių jaunųjų gelbėtojų nariams paliko galimybė ,,pasimatuoti“ ugniagesių drabužius ir įrangą. Vėliau mokiniai galėjo patirti, kas yra gaisras, nes turėjo galimybę grupėmis padedant UGM kursantams su sunkia įranga įeiti tamsią ir pilną dūmų patalpą. Žinoma, situacija buvo nepavojinga, mokomoji ir imitacinė.

Pasibaigus renginiui, už įdomiai praleistą laiką gimnazistai padėkojo renginio organizatoriams, o jaunieji pasieniečiai, siekdami tęsti bendradarbiavimą, pakvietė jaunuosius ugniagesius į Pasieniečių mokyklos organizuojamą atvirų durų dieną.

_MG_1504 _MG_1317
_MG_1485 _MG_1417