Gimnazijos bendruomenė paminėjo Gedulo ir vilties dieną

IMG_7291Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti inicijavo Birželio 14–osios – Gedulo ir vilties dienos – paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose.

Šiemet buvome pakviesti Gedulo ir vilties dieną paminėti pilietine iniciatyva „Tremties vaikų žaislai“. Mokyklų bendruomenėms buvo pasiūlyta domėtis tremtinių istorijomis, kuriose pasakojama apie išgyvenimus tremtyje būnant vaiku, paaugliu.

Birželio 13 d. rytą gimnazijos kieme skambėjo tremtinių dainos. 8.05 val. 8 klasių mokiniai (mokytojai: Laima Valiušaitienė, Arvydas Kirda, Alvydas Jegelevičius ir Vilma Kaplanovskienė) gimnazijos bendruomenei priminė šios dienos svarbą, tylos minute pakvietė bendruomenę pagerbti iš tremties negrįžusius. Vėliau 5–8 klasių mokiniai (mokytojai: Daiva Jarmaliene, Lolita Petkevičiene, Vilma Kaplanovskiene) dalyvavo kūrybinėje laboratorijoje, kurioje gamino vaikų tremtinių žaislus. Mokinius ir mokytojus konsultavo tautodailininkė Rasa Pavilionienė.

Gimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo ir birželio 14 dieną organizuojamuose valstybiniuose renginiuose. Istorijos mokytoja metodininkė Daliutė Paškauskaitė ir I–III klasių gimnazistai dalyvavo didelio Lietuvos piliečių palaikymo sulaukusioje akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurioje buvo perskaityta buvo daugiau nei 120 tūkstančių pavardžių ir likimų, o prie skaitymų tribūnos stojo beveik 1 200 žmonių. 6a ir 6b klasių grupė drauge su mokytojomis Violeta Juodeliene ir Laima Džermeikiene dalyvavo valstybiniame Gedulo ir vilties dienos minėjime, kuris vyko Vilniuje, Aukų gatvėje. Drauge su kitų Vilniaus mokyklų mokiniais šeštokai renginyje dalyvavusiems tremtiniams ir renginio svečiams įteikė pačių padarytus paukštelius – nesugrįžusių iš tremties vaikų simbolius.

IMG_7238 IMG_7239 IMG_7240
IMG_7244 IMG_7250 IMG_7275