Gimnazijoje vyko mokinių konferencija „Lietuvos Konstitucija ir Prezidento institucija“

20180412_1208142018-04-12 Vilniaus Abraomo Kulviečio gimnazijoje vyko mokinių konferencija Lietuvos Konstitucija ir Prezidento institucija.

Svečius pasveikino gimnazijos direktorė Kristina Gudelienė. Renginio viešnia, Vilniaus miesto tarybos narė, Vilniaus miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narė Aldona Šventickienė pasveikino su Lietuvos Šimtmečiu ir palinkėjo visiems malonių įspūdžių.

Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija ir Vilniaus Žemynos progimnazija vykdė bendrą projektą „Prezidento institucija Konstitucijoje“. Pagal šį projektą mokiniai vyko į vietas, susijusias su Lietuvos prezidentu Antanu Smetona. Abiejų mokyklų mokiniai aplankė Kauno istorinę prezidentūrą ir Užugirio dvarą. Tai buvo pirmasis projekto etapas. Antrasis etapas – mokinių konferencija. Mokiniai skaitė pranešimus – tai Vilniaus Žemynos progimnazijos 6e klasės mokiniai Žygimantas Jakovlevas, Žilvinas Šelmys ir Vėjas Prapiestis; mokinius rengė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Virginija Skiauterienė ir istorijos vyresnioji mokytoja Dalia Žvirblienė; Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos 6e klasės mokiniai Gerda Andraikėnaitė, Atėnė Fedotovaitė ir Augustinas Baublys; mokinius rengė istorijos mokytoja metodininkė Eglė Gudelytė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Violeta Juodelienė; 8al klasės mokiniai Lukas Beržinis ir Laimis Šimkevičius; mokinius rengė lietuvių kalbos mokytojas ekspertas ir lotynų kalbos mokytojas Vidas Garliauskas. Šis renginys įsipynė į kitų renginių, skirtų atkurtos Lietuvos šimtmečiui, pynę.

Lietuvos tautinį kostiumą pristatė dailės mokytoja ekspertė Irena Staknienė. „Prezidentinį Kęstučio maršą“ atliko muzikos mokytojas Arvydas Kirda. Konferencijos pabaigoje skambėjo mokinių ir mokytojų kvarteto atliekama Maironio „Lietuva brangi“.

20180412_124211 20180412_123344 20180412_121631
20180412_121507 20180412_122432