Gimnazijoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena, skirta Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100–mečiui

IMG_5851Lapkričio 14 d. aktų salėje, II a. rekreacijoje, didžiojoje ir mažojoje sporto salėse vyko 8a, 8b, 8c, 8d klasių mokinių susitikimai ir pratybos su Lietuvos kariuomenės karininkais. Pirmiausia mokiniai dalyvavo įvadinė paskaitoje „Kariuomenės vaidmuo Lietuvos Valstybėje“. Po to, pasidaliję į grupes ir vadovaujami kuopos karininkų, aktyviai mokėsi karinio parengimo elementų: šaudymo, rikiuotės, pirmosios pagalbos pradmenų.

Lapkričio 16 d. IIa, IIb. IIc gimnazijos klasių mokiniams vyko pilietinio ugdymo pamokos, skirtos Adolfo Ramanausko – Vanago 100–osioms metinėms paminėti. Filmo „Adolfas Ramanauskas Vanagas – vieno rezidento istorija“ peržiūra ir aptarimas (mokytoja K. Gudelienė).

Lapkričio 19–23 d. gimnazijoje vyko MUZIKOS PAMOKŲ SAVAITĖ – muzikos pamokose (mokytojai: A. Kirda, D. Zabukienė I. Visockienė, S. Lukauskas, A. Rauduvaitė) 1–4, 5–8, I–IV gimnazijos klasių mokiniai mokėsi Lietuvos karių dainų.

Šventinę, lapkričio 23 dieną, gimnazijoje vyko keletas renginių. Istorijos ir pilietinio ugdymo pamokose (mokytojai: E. Gudelytė, D. Krėpšta, D. Paškauskaitė, K. Gudelienė) 5–8, I–IV gimnazijos klasių mokiniai gilindamiesi į temą „Nuo seniausių laikų iki NATO“ aptarė Lietuvos kariuomenės 100–mečio istoriją. 6 klasių mokiniai susitiko su jaunuoju šauliu, II al gimnazijos mokiniu, Gustu Akstinu, kuris pristatė mokiniams Šaulių sąjungą, jos istoriją ir dabarties misiją. Mokiniai galėjo sužinoti, kaip tapti jaunuoju šauliu. Po 4 pamokų, per pertrauką, Ia. fojė 8d, IIa gimnazijos klasių mokiniai ir Mokinių tarybos nariai gimnazijos mokinius ir mokytojus pakvietė dalyvauti kūrybinėje laboratorijoje „Pagauk dainą!” – drauge padainuoti  keletą karių dainų: „Išsprok, išsprok ąžuolėli”, „O kab saulukė tekėjo” bei G. Kuoprevičius ir K. Sajos dainą „Skriski, skriski Lietuvėlėn”. Akciją organizavo muzikos mokytojas A. Kirda ir Mokinių tarybos kuratorė D. Briedienė.

IMG_5845 IMG_5853 IMG_5856
IMG_5846 IMG_5850 IMG_5849