Gimnazija paminėjo Vilniaus gimtadienį

VilniusSausio 25-osios rytas gimnazijoje buvo neįprastas – visose klasėse pirmąją pamoką mokiniai ir mokytojai kalbėjo apie gimtąjį miestą Vilnių.

1-4, 5-8, 9-12 klasėse mokiniai skaitė istorinius šaltinius apie Vilnių, vėliau atliko kūrybinius darbus.  Matematikos ir informatikos pamokose (mokytojai: L. Džermeikienė, D. Urbonienė, R. Sveikauskienė, J. Vasilevičius, V. Paukštė, G. Gelžinienė, M. Lakutijevskis) perskaitę Gedimino laiškus mokiniai rašė sveikinimus savo gimtajam miestui. 8 klasių mokiniai lietuvių kalbos pamokose skaitė ir analizavo legendą apie šv. Kristoforą, diskutavo, kas yra pašaukimas, pareiga.

3c, 3d ir 3e klasių mokiniai (mokytojos: A. Trukšinienė. V. Sadauskienė, A. Preidienė) sausio 25 dieną visas pamokas skyrė Vilniui: lietuvių kalbos pamokoje skaitė ir analizavo Gedimino laišką, pasaulio pažinimo pamokoje peržiūrėjo filmą apie Vilniaus įkūrimą ir aptarė Gedimino valdymo laikmetį, jo kaip vado asmenybę, įdomesnius faktus apie sostinės susikūrimo istoriją, žymiausius pastatus. Dailės ir technologijų pamokose, naudodami turimą informaciją apie senąją Vilniaus architektūrą, kiekvienas mokinys pasirinko senamiesčio gatvės fragmentą, jam būdingus pastatus ir juos nupiešė, padarė Gedimino pilies maketą. Darbus sudėjo į bendrą ekspoziciją, kuri eksponuojama I-o aukšto fojė, prie antrų klasių.

Pamokos vyko ir ne mokykloje. Ibl gimnazijos mokiniai (auklėtoja L. Leonavičienė) tyrinėjo Gedimino prospekto žymius pastatus. Mokiniai grupelėmis ieškojo nurodytų pastatų, dalijosi informacija apie jų istoriją. 5bl klasės mokiniai (klasės vadovė R. Baronienė) vyko į Valstybės pažinimo centrą. Čia mokiniai atliko kūrybines užduotis, svarstė, kas yra pilietiškumas, valstybės simboliai, ištyrinėję herbų simboliką sukūrė savo herbų maketus

Moksleivius pradžiugino  ir iš savivaldybės  atsiųsti linksmi gimtadieniniai  lipdukai. Jais pasipuošė  visi gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

IMG_3756 IMG_3758 IMG_3755
IMG_3754 IMG_3757 image