Gimnazija minėjo 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines

Minėdama 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines gimnazijos bendruomenė organizavo ir aktyviai dalyvavo įvairiuose renginiuose, skirtuose Kovo 11-ajai.

Visą kovo mėnesį (iki balandžio pabaigos) gimnazistų krepšinio komandos varžėsi tarpusavyje. Vyko I-IV gimnazijos klasių krepšinio turnyras, kurį organizavo kūno kultūros mokytojai Gintaras Vaitkus ir Anželika Vichrova.

Taip pat gimnazija įsitraukė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato pasiūlytą  pilietinę iniciatyvą GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS. Klasių kolektyvai išsirinko gražiausias gimtojo miesto Vilniaus vietas, nusifotografavo ir taip pasveikino gimnazijos bendruomenę su švente. Ypač aktyvūs buvo 5-8 klasių kolektyvai ir jų auklėtojai.

Kovo 7-8 d. įvyko tradicinis gimnazijos renginys – klasių chorų konkursas CHORŲ KARAI 2017. Dvi dienas 18 klasių chorai skyrė dainas Lietuvai. Jų pasirodymus vertino: kompozitorius Alvydas Jegelevičius, pavaduotoja klasikiniam ugdymui Dalia Kubilinksienė ir IVb gimnazijos klasės mokinė, solistė Dominyka Kavaliauskaitė. Renginį vedė daugelio gimnazijos renginių vedėja IVb gimnazijos klasės mokinė Gabrielė Kolyčiūtė. Į antrąjį turą, kuris vyks balandžio 6 d., pateko 5 chorai: 5al klasės (klasės vadovė A.Opulskytė), 6al klasės (klasės vadovė I.Vasiliauskaitė), 7b klasės (klasės vadovė D.Briedienė), 7d klasės (klasės vadovas l.Virketis) ir Ia gimnazijos klasės (klasės vadovas I.Smirnov). CHORŲ KARUS 2017 organizavo muzikos mokytojai: Sonata Stakionienė ir Stasys Lukauskas.

Kovo 8 d. grupė I-IV gimnazijos klasių mokinių, besidominčių istorija, dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Nepriklausomybės akto signatarų klubo sustikime su vyresniųjų klasių mokiniais. Atvykusius į Seimą mokinius pasitiko mūsų gimnazijos bičiulis seimo narys Dainius Kreivys. Seimo narys su mokiniais drauge pasivaikščiojo po Seimo rūmus, papasakojo Seimo darbo sistemą, pasidalijo politikos aktualijomis. Vėliau mūsų mokiniai dalyvavo Nepriklausomybės akto signatarų klubo renginyje – konferencijoje, kurioje šio klubo nariai pasidalijo įžvalgomis, kaip buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Mokinius subūrė ir paskatino dalyvauti šiame renginyje istorijos mokytoja metodininkė Daliutė Paškauskaitė

Kovo 10 diena gimnazijoje buvo gausi renginių. Per pertraukas I aukšto fojė technologijų ir dailės mokytojai kvietė susikurti savo būsimo tautinio kostiumo detalę – vyko tęstinio gimnazijos projekto ŽODIS PO ŽODŽIO PAŽINAU TĖVYNĘ II etapas – 5-8, I-IV gimnazijos klasių mokinių kūrybinės dirbtuvės KURIU SAVO TAUTINĮ KOSTIUMĄ, skirtos Tautinio kostiumo metams. Visi norintieji galėjo dalyvauti įvairiausiose meninėse akcijose: ,,Senovės baltų simboliai“, ,,Įsiamžink pasidabinęs tautiniu kostiumu”, ,,Audžiu tautos raštą”, ,,Senovės baltų ženklai papuošaluose“, „Tautinio kostiumo papuošalų projektas: pasidaryk vardinį  pakabuką, sagę ir magnetuką su baltų simboliais“, ,,Pakabukas su senovės baltų simboliu“,  ,,Rankšluostinė – tautinio kostiumo juostoms kabinti“, ,,Pasidaryk tautinės juostos detalę – bumbulą ”, ,,Tautinis suvenyras – interjero detalė“. Šį renginį linksmai nuteikė meninė muzikos akcija ,,Prisiminkime senolių puoselėtą muzikavimo drauge tradiciją“, kurios metu kūrybinių dirbtuvių dalyviams grojo 6c,8a,8b,8c,8d klasių instrumentų orkestrai, vadovaujami muzikos mokytojo metodininko Stasio Lukausko. Kūrybines dirbtuves KURIU SAVO TAUTINĮ KOSTIUMĄ organizavo mokytojai: Daiva Jarmalienė, Lolita Petkevičienė, Leonas Talakauskas, Gintautas Pipiras, Gintė Mažiulienė, Vilma Kaplanovskienė, Irena Staknienė. O penktų klasių lietuvių kalbos mokytojos Laima Valiušaitienė, Rūta Ratkevičienė, muzikos mokytoja Sonata Stakionienė pakvietė 5 klasių mokinius ir jų dalykų mokytojus į Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – paminėjimą. Mokiniai renginyje prisiminė istorinius įvykius, susijusius su nepriklausomybės atkūrimu, deklamavo eiles ir dainavo dainas, skirtas Lietuvai. Renginio pabaigoje visi mokiniai, drauge su gimnazijos meno kolektyvais, dalyvavo akcijoje GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS. Gražiausios šios akcijos nuotraukos, video medžiaga bei informacija apie dalyvavusias institucijas bus patalpinta vėliau Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti internetinėje svetainėje.

Gimnazijos svečiai I a. fojė ne tik šventinėmis dienomis, bet ir šiuo metu dar gali pasigrožėti IA, IB ir IC gimnazijos klasių mokinių dailės projektu ,,Eskizai tautinio dizaino tema“. Mokiniai dailės pamokose tyrinėjo ir piešė senovės baltų simbolius ir ženklus. Jie aiškinosi simbolių prasmes, aptarė, kaip tautodailės raštai ir senovės baltų ženklai gali būti panaudoti kuriant šiuolaikinių jaunimo drabužių ir jų aksesuarų (šalikų, pirštinių, kepurių, rankinių ir kt.) dizainą. Gimnazistai ieškojo tautinio dizaino idėjų: savitai komponavo pasirinktus simbolius ir ženklus, kūrė ornamentus, derino spalvas, nupiešė stilingų drabužių ir jų aksesuarų eskizų. Projektą iniciavo dailės mokytoja ekspertė Irena Staknienė.

Informaciją parengė Daiva Briedienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui

IMG_1762 IMG_1776 IMG_1750
IMG_1943 IMG_1922 IMG_1911