Gimnazija dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Paliktų namų raktai“

IMG_5189Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti inicijavo Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet buvome pakviesti Gedulo ir vilties dieną paminėti pilietine iniciatyva Paliktų namų raktai“. Mokyklų bendruomenėms buvo pasiūlyta skaityti, analizuoti buvusių tremtinių atsiminimus ir sukurti trėmimų laikmečio namų raktų modelius.

Ypač aktyviai į akciją įsitraukė mūsų gimnazijos 5-8 klasių mokiniai, kurie per istorijos, lietuvių kalbos pamokas aptarė trėmimų, deportacijų temą, skaitė ir analizavo tremtinių, politinių kalinių atsiminimus, dainavo tremties dainas, drauge su technologijų mokytojais Gintautu Pipiru, Daiva Jarmaliene, Lolita Petkevičiene kūrė raktų projektus. Kūrybinius darbus apibendrino ir gimnazijos bendruomenei pristatė 7 klasių mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Laimos Valiušaitienės.

Taip pat birželio 14 d. istorijos vyresnysis mokytojas Deividas Krėpšta ir III klasių gimnazistai dalyvavo valstybiniame Gedulo ir vilties dienos minėjime, kuris vyko Vilniuje, Aukų gatvėje.

IMG_5171 IMG_5179 IMG_5186
IMG_5195 IMG_5193 IMG_5199
IMG_5194 IMG_5191  IMG_5198

Daiva Briedienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui