Gimnazija dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Palikti namai…“

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti inicijavo Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet buvome pakviesti Gedulo ir vilties dieną paminėti pilietine iniciatyva Palikti namai…“. Buvo pasiūlyta skaityti, analizuoti buvusių tremtinių atsiminimus ir sukurti namų maketus, kurie primintų XX a. viduryje Lietuvos kaimo, miestelio vaizdus.

Ypač aktyviai į akciją įsitraukė mūsų gimnazijos 6al klasės mokiniai. Per lietuvių kalbos pamokas (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Laima Valiušaitienė) mokiniai aptarė trėmimų, deportacijų temą, skaitė ir analizavo tremtinių, politinių kalinių atsiminimus, drauge su technologijų mokytoju Gintautu Pipiru kūrė namų projektus. Birželio 14 d. gimnazijos komanda (Deividas Krėpšta, istorijos vyresnysis mokytojas, Ieva Vasiliauskaitė, matematikos vyresnioji mokytoja, Daiva Briedienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui, 6al klasės mokinės Noja Rudėnaitė ir Greta Butkevičiūtė) dalyvavo valstybiniame Gedulo ir vilties dienos minėjime, kuris vyko Vilniuje, Aukų gatvėje. Drauge su kitų šalies ir Vilniaus mokyklų mokiniais Noja  ir Greta pristatė savo kūrybinį darbą, dalyvavo gyvoje istorijos pamokoje. Visi mokinių sukurti projektai yra eksponuojami Vilniuje, Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memoriale.

Naujienlaiškis

Daiva Briedienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui

IMG_6772 IMG_6768 IMG_6761
IMG_6758 IMG_6752 IMG_6748