Baigėsi 5 klasių mokinių integruotas projektas „Tėvynės sakmė peizaže“

bibliotekaRugsėjo ir spalio mėnesius gimnazijoje vyko lietuvių kalbos, dailės ir technologijų integruotas projektas „Tėvynės sakmė peizaže“. Projekte dalyvavo visi gimnazijos penktų klasių mokiniai. Jie  piešė peizažą, kūrė knygeles: knygelėse pasakojo sakmes, padavimus, pasakas, rašė eilėraščius.

Ruošdamiesi dailės darbui, mokiniai ieškojo medžiagos fotografuodami juos supančią gamtą. Betapydami savo piešinius, susipažino su perspektyvos taikymo dėsniais ir ypatumais, maišydami spalvas tarpusavyje bei naudodami šiltą koloritą, nutapė keliaplanį gamtos peizažą.

Ruošdamiesi šio projekto lietuvių kalbos daliai, mokiniai susipažino su skirtingais pasakojimų žanrais: sakme, padavimu, pasaka, išmoko pasakojimo kūrimo strategiją, prisiminė tautosakinės ir literatūrinės pasakos sandaras. Besibaigiant projektui savo sukurtus pasakojimus mokiniai užrašė savo sukurtose knygelėse, kurias ir iliustravo bei papuošė aplikacijomis.

Spalio 20-ąją dieną mokiniai sužinojo, kaip vyksta meninių darbų parodos atidarymas: atidarydami penktokų piešinių ir knygelių parodą savo kūrybą skaitė Ignas Lemešis 5al, Saulė Puodžiūnaitė 5bl, Monika Narbutaitė 5c, Arnoldas Bedulskij 5d. Gitara grojo Girius Frankonis 5 bl. Renginį vedė Atėnė Obolevičiūtė 5al.

Projektą sumanė: dailės mokytoja Vilma Kaplanovskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Rima Kasperionytė. Į projekto veiklas aktyviai įsitraukė dailės mokytoja Gintė Mažiulienė, technologijų mokytojos Daiva Jarmalienė ir Lolita Petkevičienė.

atidarymas IMG_2967 IMG_2966 6
3 1 2     IMG_2964

Kviečiame aplankyti piešinių parodą II a. fojė (prie biologijos kabineto) ir projekto knygų parodą gimnazijos bibliotekoje.

Rima Kasperionytė, lietuvių kalbos mokytoja