ANTIKOS MENAS Europos kultūros istorijoje

VU_filologija_1Kaip susikalba istorinės epochos, kaip formuojasi kultūros fenomenai, kaip menas praturtina žmonių gyvenimą?
Į tokius sudėtingus klausimus galima atsakyti patraukliu pasakojimu, kokį II ir III gimnazijos klasių mokiniams pateikė Vilniaus universiteto Klasikinės filologijos katedros vedėja docentė Audronė Kučinskienė. Per integruotą dailės, literatūros, istorijos ir kultūros istorijos pamoką ,,Antikos meno kolekcionavimas XVIII a.: sero Williamo Hamiltono kolekcija“ mokslininkė atskleidė asmenybės galimybes daryti įtaką viso žemyno kultūrai, formuoti amžininkų ir vėlesnių kartų skonį bei vertybes, apskritai žmogaus santykį su grožiu.
Lapkričio 18 d. gimnazijos salėje mokiniai išgirdo įtraukiantį pasakojimą, pamatė autentiškų antikos meno kūrinių kolekcijų, suvokė, kokia svarbi ir patraukli tyrinėtojo veikla.

Dalia Kubilinskienė,
lietuvių kalbos mokytoja ekspertė